Kayseri selülit tedavisi ve selülit giderme

Kayseri selülit tedavisi ve selülit giderme

  • 3
  • Kayseri Selülit Tedavisi
  • Doğrulanmış Makale

Kayseri selülit tedavisi ve selülit giderme

Kayseri selülit tedavisi ve selülit giderme

Selülit özellikle kadınlarda bulunan bir cilt sorunudur. Selülit cilt altında yağ hücrelerinin birikmesine neden olur. Kan ve lenfait dolaşımı bozulur ve vücudun bazı bölgelerinde portakal görünümlü yağların oluşmasıyla ortaya çıkar. Bu görüntü kadınları oldukça rahatsız eder. Özellikle yaz aylarında selülitlerden şikâyet edenler selülit tedavi merkezlerine akın eder. Kayseri Selülit Tedavisi uzman ekibi ile kadınların bu sorunlarına çare olmak adına çalışmaktadır. Selülit oluşmasında yiyeceklerin etkisi büyüktür. Sağlıklı ve yağsız beslenme düzenli spor ile selülit oluşumuna engel olunacağı gibi, oluşan selülitlerden de kurtulmak mümkündür.

Selülit Nedenleri
Selülit çok farklı nedenlerle ortaya çıkabilmektedir.
*Kadının cilt yapısı
*Aşırı kilo
*Yanlış beslenme
*Hızlı kilo alıp verme
*Hormonal nedenler
*Dolaşım bozukluğu
*Genetik nedenler
*Hareketsizlik
*Stres
*Sigara ve alkol kullanımı
Bu nedenlerin tümü selülit oluşmasında etkendir. Üç dereceli selülit vardır. Bunlar birinci derecesi dışarıdan belli olmayan sadece deriyi sıkınca ortaya çıkan selülitlerdir. İkincisi kıyafetten belli olmayan çıplak tene dikkatle bakıldığını belli olan selülit derecesidir. Üçüncü derece ise dar kıyafetler giyildiğinde bile belli olan ileri safhadaki selülitlerdir.

Selülit küçük, orta, büyük portakal kabuğu şeklinde bir görüntüye sahiptir.

Selülit Tedavisi;
Selülitlerden kurtulmak isteyenlerin öncelikle sağlıklı beslenmesi ve düzenli hareket etmesi gerekmektedir. Selülit oluşmasını engelleyen yiyecekler oldukça fazladır. Brokoli, ıspanak, lahana, muz, yumurta, limon, yoğurt bu yiyeceklerden bir kaçıdır. Düzenli spor, özellikle bacak ve kalça bölgelerinin düzenli hareket ettirilmesi bu bölgelerde oluşacak yağı da engellemektedir. Selülitlerden medikal ve tıbbi destek alarak kurtulmak isteyenler için Valeshape ve Smootshape adında iki cihaz üretilmiştir. Mezoterapi adı verilen mikro iğneleme yöntemi ve diğer jimnastik masaj teknikleri de selülit tedavisinde ileri yöntemler arasındadır.

Selülit Tedavisi selülitin derecesine göre uzayabilmekte ya da kısa zamanda bitebilmektedir. Dermatolojik kremler, masaj teknikleri, hareketler ve beslenme selülitlerde gözle görülür azalmaya neden olabilmektedir. Özellikle hareketsiz düzensiz beslenen kadınlarda daha çok görülen selülitin hayatınızı ve psikolojinizi etkilemesine izin vermeyin. İlerlemeden önleminizi alın. Özellikle kış aylarında sporu ihmal etmeyin.

Yorum Bırakan Kullanıcılar

    Bu hizmete yorum yapan kullanıcı bulunmuyor. Dilerseniz ilk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum Ekle