Cilt Bakımında Hangi Yöntemleri Kullanıyoruz

Cilt Bakımında Hangi Yöntemleri Kullanıyoruz

  • 3
  • Kayseri Cilt Bakımı
  • Doğrulanmış Makale

Cilt Bakımında Hangi Yöntemleri Kullanıyoruz

Cilt Bakımında Hangi Yöntemleri Kullanıyoruz

Kayseri cilt bakımı her insanın kendi ciltlerin sağlığı için yapması gereken bir bakımdır. Estetik açısının yanı sıra sağlık açısından da oldukça önemli bir etkene sahiptir. Cilde uygulanan düzenli bakımlar erkek bayan gözetmeksizin ileriki yaşlarda oluşabilecek kırışıkları yüksek oranla azalmasını sağlayacaktır.

Kadınlar için cildi olumsuz yönden etkileyen faktörlerin başında makyaj yer almaktadır. Bunun yanı sıra stres, sigara tüketimi, güneşten gelen ultraviyole ışınları, düzensiz beslenme gibi faktörler de cildi olumsuz yönde etkilemektedir.

Tüm bu etkenler yaşın aksine cildi solgun ve yaşlı göstermektedir. Erken yaşta başlanan cilt bakımları ileri zamanlardaki güzelliği etkilemektedir. Bu sebepten herkesin 20’li yaşlarından itibaren cildini temizletmesi ve gereken bakımları yapması gerekir.

Her insanın cilt tip aynı olmadığından dolayı , ilk olarak cilt tipi öğrenmek için bir cilt analizinin yapılması gereklidir. Cilt tipi öğrenildikten sonra da ona göre uygun temizleme ürünleri alınması gerekir. Uygun temizleme ürünlerini alıp her gün evde yapılabilir.

Tam bir cilt bakımı için ayda bir kere Kayseri cilt bakım merkezlerine gidilmesi gerekir.

Sağlıklı bir Kayseri cilt bakımı yaklaşık bir buçuk saat sürmektedir, ve bu süre içinde sıra ile
• süt ve tonik ile temizleme,
• peeling,
• ozon artı buhar,
• serum ve ampul emilimi yüz masajı,
• maske,
• yüksek frekans ve kremleme işlemleri uygulanır.

Bu uygulamalar ile cilt güzelce temizlenir, tıkalı gözenekler açılır, kan dolaşımı hızlandırılır, cilt ölü hücre ve siyah noktalardan arındırılır; nem depo edici ve hücre yenileyici işlemler ile de taptaze canlı bir görünüm ortaya çıkmaktadır.

Bu arındırma işlemi için de iyi bir Kayseri cilt bakımına gidilmesi ve ya bu sorunları yaşayan kişilerin evlerinde cilt bakımlarını yapmaları gerekmektedir. Kadın ve erkek cildi arasındaki en temel farklardan biri erkeklerin yüzlerinde sakal olmasıdır. Fakat yapısal olarak ele alındığında, bu kadar görünür olmayan başka farklar da mevcuttur.

Cilt bakımı erkek de daha kalın, yağlı, kolajen açısından daha zengin ve genel yapı itibarıyla farklıdır. Ancak tüm farklılıklara rağmen, erkekler de kadınlarla aynı cilt sorunlarını da yaşanabilir. Bu yüzden de hem erkekler hem kadınlar Kayseri cilt bakımlarına gereken önemi vermelidirler.

Yorum Bırakan Kullanıcılar

    Bu hizmete yorum yapan kullanıcı bulunmuyor. Dilerseniz ilk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum Ekle