Kayseri botoks ve dolgu işlemleri

Kayseri botoks ve dolgu işlemleri

  • 3
  • Kayseri Kırışıklık Tedavisi
  • Doğrulanmış Makale

Kayseri botoks ve dolgu işlemleri

Kayseri botoks ve dolgu işlemleri

Dolgu cerrahi bir uygulama olmamakla beraber yüzde gerginlik sağlayarak cilt üzerinde oluşan kırışıklıkların giderilmesinde önemli etkisi olan bir güzellik uygulamasıdır.

Bu uygulama doğru bir şekilde uygulandığı taktirde ağız, burun ve yüzün alt kısımlarındaki çizgilerin, kırışıklıkların giderilmesini sağlıyor. Kayseri botoks ve dolgu işlemleri sayesinde cilt üzerinde oluşmaya başlayan kırışmalardan kurtulmak oldukça kolay olacaktır. Mükemmel bir sonuç alınabilmesi için mutlaka doğru bir şekilde uygulanmalı ve uygun bir merkezde yapılması gerekmektedir. Yüz bölgesinde oluşan derin kırışıklıklar dolgu ismi verilen yöntemle ortadan kaldırılıyor. Bir iğne yardımı ile derin kırışıklıkların olduğu kısma dolgu malzemesi enjekte ediliyor ve kırışık olan bölgenin daha pürüzsüz bir hale gelmesi sağlanıyor. Bu kırışıklık tedavisine ek olarak hastaların isteklerine göre dudak dolgusu ya da dudak kontörü gibi uygulamalar da yapılabiliyor. Aynı zamanda çenede veya yanaklarda oluşan çökük görüntüler de yine dolgu işlemi sayesinde ortadan kaldırılabiliyor.

Estetik Amacı İle Yapılan Dolguların Kullanım Alanları
Estetik bir görüntü için tercih edilen Kayseri botoks ve dolgu işlemleri vücut üzerinde birçok farklı alanda kullanılabiliyor. 

Dolgunun en çok uygulandığı alanlar;

• Burun kenarlarında oluşan kırışıklıklar
• Alında meydana gelen yoğun çizgiler
• Dudak kontörü ve dudakların uygulamalar ile dolgunlaştırılması
• Dudakların etrafında oluşan sigara çizgileri
• Sivilce, kaza ve yaralanmalar sonucunda oluşan izlerin tedavisi
• Burun ile ağız arasında bulunan kırışık izleri gibi alanlarda dolgu işlemlerinden faydalanılabiliyor.

Dudak dolgusu işlemi yapılacağı zaman en çok tercih edilen dolgu maddesi Hyaluronik asit maddesidir. Laboratuvar ortamında üretilen bir madde olduğu için cilt üzerinde herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Cilde tamamen uyumlu bir malzeme olduğundan uygulama sonrasında uygulandığı bölgede oldukça doğal bir görünüm sunar. Bu madde ile yapılan dolgularda süre 6 ay ile 2 yıl arasında değiştiği için geri dönüşümlü bir etkisi vardır. Dolguların yaptırılmasında bir sürenin bulunması dezavantaj değil avantajdır. Çünkü uzun süre olarak yapılan ya da kalıcı yapıldığı söylenen dolgularda zamanla yer çekiminin de etkisi ile dolgular yerinden çıkabiliyor. Bu da dudak kısımlarında ya da diğer bölgelerde istenmeyen görüntülerin oluşmasına neden olabiliyor. Uygulama gerekli özen gösterilerek yapılmadığında da durum daha vahim sonuçlar doğurabiliyor. Bu nedenle yapılması gereken en önemli işlem bu aşamada ameliyat ile dolguların alınması oluyor. 

Hyaluronik asit uygulamasında bu tarz riskler bulunmadığından Kayseri botoks ve dolgu hizmetlerinden gönül rahatlığı ile yararlanılabilir uygulamalardır. 

Botoks Uygulaması Nedir?
Güzelliğine ve dış görünümüne önem veren kadınların her zaman başvurabildikleri botoks uygulaması clostridium botulinum isimli bakteriden üretilerek hazırlanan madde ile yapılan bir işlemdir. Botoks maddesi uygulandığı alanda sinir uçlarının iletimini engeller ve bu alandaki kırışmaların önüne geçer. Kayseri botoks ve dolgu işlemi yapıldığında yalnızca botoks maddesinin enjekte edildiği alan bu uygulamadan etkilenir. Vücudun diğer kısımları bu maddeden etki görmez. 

Botoksun Kullanım Alanları Nelerdir?
Botoks kullanım olarak son derece geniş bir alanı vardır. Kırışıklık tedavisinde, terleme tedavisinde rahatlıkla kullanılan bir yöntemdir. Özellikle kırışıklık tedavisinde kullanılan botoks uygulaması birçok vücut bölgesinde tercih edilebilen bir uygulamadır. Bu bölgeler;

• Alın bölgesinde oluşan yatay çizgilerin ortadan kaldırılmasında
• Kaş arasında oluşan çizgilerde
• Kaş kaldırma işleminde
• Göz çevresinde oluşan kırışıklıklarda
• Burun ucunun kaldırılmasında
• Üst diş etlerinin görünmesinde
• Boyunda oluşan kırışıklıkların tedavisinde uygulanabilir.

Terleme tedavisinde uygulanan botoks işlemi de kişilerin yoğun olarak terlemesi nedeniyle uygulanmaktadır. Bu uygulamadan sonra kişilerin 4 ay ile 6 ay arasında terlemesi kesilir ve daha rahat bir şekilde yaşamlarına devam edebilirler. Terleme tedavisinde Kayseri botoks ve dolgu yöntemleri hem basit hem de etkisi son derece yüksek olan uygulamalardır.

Botoksun Etki Süresi Ne Kadardır?
Botoks uygulandıktan sonra 48 saat ile 72 saat süreleri arasında etkisini göstermeye başlayan bir yöntemdir. En iyi etkiler ise uygulama yapıldıktan 15 gün sonrasıdır. Yüzdeki kırışıklıklarda uygulanan botoks işleminin kalıcılık süresi 4 ve 6 ay arasında değişiyor. Ancak tekrarlayan bir uygulama işlemi varsa bu süre 8 ay ile 10 ay arasında değişiyor. Koltuk alt kısımlarına uygulanması ile birlikte ter bezleri düzene giriyor ve etkisi yaklaşık olarak 8 ay ile 10 arasında sürüyor. Uygulamalar tekrar ettiği taktirde bu süre 12 aya kadar çıkabiliyor. 

Etkisi Bitince Kırışıklıkların Durumu
İnsanların en büyük yanılgısı botoks süresinin bittikten sonra kırışıklıkların daha da çoğalacağı yönündeki görüşlerdir. Botoksun süresi dolduktan sonra kırışıklıklarda herhangi bir çoğalma meydana gelmiyor. Uygulama iyi bir merkez tarafından yapılmış ise süresi dolduktan sonra dahi cilt kendini bırakmıyor ve toparlanmış bir şekilde uzun süre daha kalabiliyor. 

Botoks Uygulama Sonrası
Uygulama işlemi tamamlandıktan sonra uygulama yapılan alanlarda az da olsa bir kızarıklık meydana gelebiliyor. Kabarmalar meydana gelse de bu durum kısa bir süre içerisinde normale dönüyor. Geçici olarak meydana gelen şişlikler yanında az da olsa göz kapaklarında düşmeler meydana gelebilir. Ancak ciddiye alınabilecek yan etkiler değildir. Kısa sürede cilt kendisini toparlayacaktır.

Yorum Bırakan Kullanıcılar

    Bu hizmete yorum yapan kullanıcı bulunmuyor. Dilerseniz ilk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum Ekle