Kayseri Kırışıklık tedavisi

Kayseri Kırışıklık tedavisi

  • 3
  • Kayseri Kırışıklık Tedavisi
  • Doğrulanmış Makale

Kayseri Kırışıklık tedavisi

Kayseri Kırışıklık tedavisi

Kadınların hayattaki en büyük problemleri kırışıklık sorunudur. Yaşın ilerlemesi ile daha belirgin hale gelen kırışıklıklar kendiliğinden geçecek bir cilt problemi değildir.Hatta önlem alınmadığı taktirde yaş alma ile birlikte daha da belirgin bir hale gelecektir. Güzellik takıntısı olan ve daha pürüzsüz bir cilt ile dolaşmak isteyen insanların mutlaka üzerinde durması gereken bir sorundur. Kırışıklıkların gizlenmesi ya da kapatılması kozmetik ürünlerle mümkün olsa da bu durum daha da ilerleyen zamanlarda başa çıkabilecek bir durum olmayacaktır. Kayseri kırışıklık tedavisi sürecinde bu sorun uzun bir süre ortadan kaldırılabilir ve daha pürüzsüz bir cilt yapısına kavuşabilirsiniz. Yaşlanmaya bağlı olarak oluşan kırışıklıkları çevresel etkenler de büyük ölçüde etkiliyor. Hayat şartları ve çevre koşulları insanların cilt yapıları üzerinde önemli denilebilecek etklier ortaya çıkarabiliyor. 

Cildin Kırışmasına Neden Olan Faktörler
Cilt kırışmasına neden olan çok fazla faktör olduğu söylenebilir. İnsanların fiziksel durumları kadar çevresel faktörlerin de etkisi çok büyük. Ancak burada cilt kırışması konusunda insanların özel bir çaba sarf etmesi gerekiyor. Cilde iyi bakmak ya da sürekli olarak temiz tutmak insanların elinde olan durumlardır. Kırışıklığa en çok etki eden durumlar;

• Gündüz yapılan makyajın uyumadan önce silinmemesi
• Çok fazla şeker tüketilmesi
• Sigaranın çok fazla içilmesi
• Tekrarlayan yüz hareketleri
• Güneş kremi kullanmamak
• Uyuma şekli
• Kötü beslenme şekli
• Buhar banyosuna dikkat etmemek.

Yukarıda sayılan nedenlerin tamamı cildin kırışmasına ve ilerleyen zamanlarda tamamen tazeliğini kaybetmesine neden olan bir durumlar arasında yer alıyor. Ancak cilt kırışması yapılan ciddi uygulamalar ile önlenebilir ve daha ilerideki tarihlere atılabilir. Bu nedenle Kayseri kırışıklık tedavisi ile son derece hızlı bir şekilde kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz. 

Kırışıklık Tedavisi Seans Süresi
Kırışıklık tedavisinden iyi bir sonuç alınabilmesi için Kayseri kırışıklık tedavisi seanslarının 3 ayrı seansta yapılması gerekiyor. Her seans arasının 3 ile 5 haftadan fazla olmaması oldukça önemlidir. Seans sonrasında ufak yan etkiler görülebiliyor. Bu yan etkiler ciltte oluşan pullanma ve kabarıklık gibi durumlardır. Ancak bu tarz etkiler en fazla 3 gün sürüyor ve sonrasında ilaç kullanma gereği duyulmadan geçiyor. Uygulama öncesinde cildin yanmasının engellenmesi için krem uygulaması yapılıyor. Bu krem sayesinde acı ve ağrı en az seviyeye inecektir. Kayseri kırışıklık tedavisi sonrasında kişiler normal hayatlarına kaldıkları yerden devam edebilirler. Bir gün sonra normal bir şekilde makyajlarını yapabilme imkanları da vardır. 1 hafta kadar geçtikten sonra cilt üzerindeki belirtileri görmeye başlayabilirsiniz. Ancak gerçek belirtiler 1 ay sonra kendini daha net bir şekilde ortaya çıkaracaktır. Kırışıklık tedavisinde kullanılan yöntemler birden fazladır. Her yöntemin kendine göre avantajları olduğu için uzmanlar cildin yapısına ya da kırışıklık durumuna göre yöntem seçimine karar veriyorlar. En çok tercih edilen kırışıklık tedavi yöntemleri;

• Fraksiyonel lazer ile kırışıklık tedavisi
• Altın iğne radyofrekans kırışıklık tedavisi
• Ulthera yüz germe
• Thermi tight yöntemidir.

Fraksiyonel Lazer Tedavisi
Son derece etkili bir yöntem olan fraksiyonel lazer tedavisi ile cildin yenilenmesi ve canlılığının arttırılması sağlanıyor. Kayseri kırışıklık tedavisi ile bu yöntem sayesinde son derece iyi sonuç almak mümkündür. Bu yöntem ile orta ve hafif düzeydeki kırışıklıklar ortadan kalkarken daha derin olan kırışıklıkların görüntüsü biraz daha hafifleyecektir. Yapılan uygulamalar sonucunda gözenekler daha da daralacak ve sıkı bir hale gelecektir. Yüzün birçok kısmu bu uygulama sayesinde çok hızlı bir şekilde iyileşme göstererek kırışıklıkların ortadan kalkması sağlanacaktır.

Ulthera Ameliyatsız Yüz Germe İşlemi
Tek bir seans ile sarkmış olan yanaklar toparlanır, boyun ve göz çevresindeki kırışıklıklar ortadan kalkar. Ameliyatsız bir işlem olduğu için pratik bir yöntemdir. 6 aylık süreçte bu yöntemin etkileri kendisini daha iyi gösterecektir. Yüz germe işlemi kırışıklık tedavisinde son derece etkili bir yöntemdir. Aynı zamanda şişkinlik ya da ağrı hissi de bulunmamaktadır. 

Thermi Tight Yöntemi İle Kırışıklık Giderme
Bu yöntem cilt gençleştirmede ve kırışık tedavisinde kullanılan iyi bir yöntemdir. Tek bir seans olarak uygulanmasına rağmen son derece etkili olduğu söylenebilir. Ameliyat olmak istemeyen ve diğer medikal yöntemlere göre daha kalıcı bir çözüm isteyenlerin başvurduğu bir yöntemdir. Aynı zamanda önemli yan etkileri de bulunmamaktadır.

Altın İğne Radyofrekans İle Kırışıklık Giderme
Kırışıklık tedavisinde kullanılacak bir diğer önemli yöntemde altın iğne radyofrekans yöntemidir. Bu yöntemde altın ucu olan iğneler çok hızlı ve seri şekilde cildin içerisine girip çıkarak deri altına radyofekans uygulaması gerçekleştirirler. Bu uygulama yaz aylarında da uygulanabilen bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda çok fazla yan etkisi bulunmasa da birkaç saat kızarlıklık oluşabiliyor. Ancak tıbbi müdahaleye gerek duyulmadan kendiliğinden iyileşme gösteriyor.

Lazer tedavileri kırışıklıklarda en iyi sonuçları veren yöntemlerdir. Bu yöntemlerin belirlenmesinde cildin yapısı, kırışıklığın boyutu ve bu işlemi yapacak olan uzmanın görüşleri son derece önemlidir. Her kırışıklık tedavisinin tüm cilt tiplerine uygulanabilmesi son derece zararlı bir durumdur.

Yorum Bırakan Kullanıcılar

    Bu hizmete yorum yapan kullanıcı bulunmuyor. Dilerseniz ilk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum Ekle