Kayseri Saç Tasarımı

Kayseri Saç Tasarımı

  • 3
  • Kayseri Saç Tasarımı
  • Doğrulanmış Makale

Kayseri Saç Tasarımı

Kayseri Saç Tasarımı

Saç tasarımı, kişilerin saçlarında bulunan standart şeklin dışına çıkmak, saçın yapısına ve kafa yapısına bakılarak uygulanan saç kesim modelleridir.

Saç tasarımı saçın yapısına ve saç tipine bağlı olunarak yapılmaktadır. Yani dalgalı mı, yoksa kıvırcık mı, ya da düz mü bunlara yani tüm bu saç yapısına dikkat edilmektedir. Bunlarla beraber ise kafa yapısına dikkat edilmelidir. Yani kafada ne kadar çıkıntı var, ya da kafa ne kadar basık bunlara göre uygun bir saç tasarımının yapılması gerekmektedir. Çünkü özellikle ense ve kafanın arka kısmında kişilerde çok fazla çıkıklar olabilmektedir.

Tüm bunlara dikkat edilerek saçın öyle kesilip tasarlanması gerekmektedir. Kişilerin yaşı, işi gibi ortaya çıkabilecek her faktör saç tasarımını etkileyebilmektedir. Bütün bunlara dikkat edilerek kişiye uygun olarak yapılan saçın ortaya çıkması ile birlikte saç tasarımı da tamamlanmış olur.

Bir Saç Tasarımına Karar Verirken Yüz Şekline Dikkat Edilmesi Gerekmektedir.
Saçlar özellikle kadınların en önemli aksesuarıdır. Kimi kadınlar kısa saç modellerini severken kimi kadınlar ise uzun saç modellerinde vazgeçmemektedir. Fiziksel görüntümüzün en önemli unsuru olan saçlarımızın erkek kadın farketmeden sadece bakımlı olması yeterli değildir. Kendimize yakışan saç modelini seçerken yüz tipimizinde buna uygun olması çok önemlidir.

Tüm bunları gerçekleştirmek için iyi bir saç tasarım merkezini seçmek gerekmektedir
• Yuvarlak yüzlere sahip olanlar, yüzlerini ovalleştirecek saç kesimlerini tercih etmelidirler. Ve ister spor, ister klasik, ister modern, her türlü modeli kullanabilirler.
• Kare yüze ve uzun saçlara sahip olanlar, saçların su gibi aşağıya doğru akıtmalıdırlar. Hafif dalgalar da yüzü ince gösterecektir.
• Yüzün alt kısmı dar üst kısmı geniş ise kalp şeklinde bir yüze sahipsiniz demektir. Bu yüz şeklinde en ideal olan saç kesimi; saçı çene hattına kadar düz indirip, çene boyunda hacimlenmesini sağlamak ve alnın bir kısmını saç modeliyle kapayarak üstteki orantısızlığı yok etmektir.

Bir elmas gibi ovalleşen yüze sahip olanlar da yapılması gereken en iyi hareket köşeliği azaltmaktır. Saçları mümkün olduğunca uzun tutup, kulak hizasının altında biraz kat verip, dalgalar ile hareketlendirerek kullanmak, bu yüz şekli için en ideal kesim olacaktır.

Yorum Bırakan Kullanıcılar

    Bu hizmete yorum yapan kullanıcı bulunmuyor. Dilerseniz ilk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum Ekle