Kayseri Saç Ekimi ve çoğaltma

Kayseri Saç Ekimi ve çoğaltma

  • 3
  • Kayseri Saç Tasarımı
  • Doğrulanmış Makale

Kayseri Saç Ekimi ve çoğaltma

Kayseri Saç Ekimi ve çoğaltma

Saç ekimi kişilerde bulunan saçın restore ettirilmesinin en etkili yoludur. Saç ekimi cerrahisinde başın arka ve yan kısımlarından saç alınır ve saç dökülen bölgeye taşınma işlemi yapılır. Nakledilen saçlar bu alanda büyümeye devam etmektedir.

Saç dökülmesi olan ama başın arka ve yan tarafında yeterli saçları olmayan kişiler, saç nakli ameliyatı için adaylardır. Saç ekimi yıllar içerisinde çok fazla gelişme göstermiş olmakta ve daha doğal sonuçlar elde edilebilir hale gelmiştir. Modern saç ekimi cerrahisi rahat, öngörülebilir ve doğal görünümlü sonuçlar elde edimesini sağlar. Saç kaybı, kişilerde görülen ömür boyu süren uzun bir süreçtir.

Saç ekimine hazırlıkta neler yapılmalıdır?
Saç ekimi işlemine başlanılmadan önce, plastik cerrah tarafından kişilerin saç dökülme geçmişi ve kafa cildi detaylı olarak incelenmektedir. Saç dökülmesi tedavisinde bu inceleme sonrasında en etkili ve uygun seçenek belirlenecektir. Eğer saç ekimine karar verilir ise; doktor tarafından genel sağlık durumu, yaş ve saç kaybının derecesi, verici alandaki saç kalitesi ve miktarı ile nihai kozmetik hedefi değerlendirilecektir. Ayrıca herhangi bir saç ekimi işlemi planlanırken gelecekte olabilecek saç dökülme ihtimali de göz önüne alınmaktadır.

Saç ekimi süreci;
• Saç nakli sürecindeki ilk adım kişilerdeki saç çizgisi tasarımıdır.
• Doktor tarafından kafa cildi üzerinde saç çizgisinin nasıl olacağı ile ilgili bir planlama yapılacaktır. Sonrasında ise verici alan hazırlanmaktadır.
• Kafanın ekim yapılacak kısmı ile saçların alınacağı bölge lokal anestezik ilaçlar ile uyuşturulmaktadır.
Genellikle işlem sırasında hissedecek tek rahatsızlık bu işlem olup bir veya iki dakika sürmektedir.

Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?
Saç ekim işlemi 3 ya da 5 saat arası sürmektedir. Saç ekimi sonrasında kişi çevresi tarafından saç ektirdiğinin öğrenilmesini istemiyor ise de ortalama 15 günlük bir sürece ihtiyaç duymaktadır. Ancak saç ekiminden sonra yaşanan kaygı beğenilmeme kaygısı ise kişiler sadece saç ekiminden iki gün sonra normal hayata dönülebilir.

Saç Ekiminden Sonra Saçların Görünümü Nasıl Olur?
Saç ekimi sonuçları uygulanan teknik ile ilişkilidir. Saç ekimi sırasında kullanılan greftlerin büyüklüğü ve yönleri saç ekiminin görüntüsünü belirlemekte etkilidir. Greftler foliküler,saçın doğal çıkışına uygun büyüklükte ve yönlerde yerleştirildiğinde kişilerde saç ekimi sonrasında saçlar oldukça doğal gözükecektir.

Yorum Bırakan Kullanıcılar

    Bu hizmete yorum yapan kullanıcı bulunmuyor. Dilerseniz ilk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum Ekle