Kayseri Bölgesel Zayıflama İşlemleri

Kayseri Bölgesel Zayıflama İşlemleri

  • 3
  • Kayseri Bölgesel Zayıflama
  • Doğrulanmış Makale

Kayseri Bölgesel Zayıflama İşlemleri

Kayseri Bölgesel Zayıflama İşlemleri

Bölgesel zayıflama aslında kilo azaltma yöntemi olarak bilinmektedir. İnsanların vücutlarındaki belli bölgelerinde birikmiş olan yağların azaltılması amacı ile kullanılan yöntemlere verilen genel isimdir. Her bireyin farklı şekilde olan bir vücut yapısı vardır.

Genetik, içsel ve dışsal sebepler de yıllar içerisinde bu yapının üzerine eklendiğinde pek çok insanda yağlanma başlar ve bu yağlanma da vücutta homojen dağılmaz, belli başlı alanlarda daha çok depolanır. Bu biriken yağ dokuları da insanların spor ve diyet yapmaları ile maalesef arzu edildiği kadar azaltılamazlar.

Bu yüzden de Kayseri bölgesel zayıflama uygulamalarına başvururlar. Bölgeden uzaklaştırma Kayseri bölgesel zayıflama yöntemlerinin tümü aslında o bölgedeki yağ hücrelerinin büzüştürülerek, parçalanarak veya eritilerek o bölgeden uzaklaştırılması esasına dayanmaktadır.

Bu işlemlerden herhangi bir tanesi uygulandıktan sonra da diyet ve spor yapılması, parçalanmış yağ hücrelerinin o bölgelerden atılmasını kolaylaştırdıkları için hastalara mutlaka önerilmektedir. Bu tavsiyeye uyan hastalarda tedavi başarısı da oldukça artış göstermektedir.

Kayseri bölgesel zayıflama olarak ideal olanı, bölgesel yağlanma problemi olan hastanın diyet ve spor ile vücudunun şekillendirmesi, kalan yağlanmaların da uzman doktorunun önerisi ile doğru metod seçilerek o bölgeye uygulanmasıdır.

Kayseri bölgesel zayıflama metodları son yıllarda giderek artış göstermektedir. Temelde 2 ayrı grupta toplanırlar:
• Girişimsel olan cerrahi metodlar; liposuction, lazer lipoliz, mezoterapi gibi metodlardır.
• Girişimsel, cerrahi olmayan metodlar ise; pressoterapi, lenf drenaj masajı, ozon sauna, infrared, kavitasyon, cryolipoliz
gibi metodları kapsamaktadır.

Soğuk lipoliz nedir?
Kayseri bölgesel zayıflama girişimsel olmayan metodların içerisinde yer alan en yeni, FDA (Amerika Gıda ve İlaç Dairesi) onaylı metodlardan birisidir.

Nasıl çalışır?
Kayseri bölgesel zayıflama lipoliz özel başlıkları uygulama alanına yerleştirilir. Başlık, vakum yaparak deri ve deri altı dokusunu kendine doğru çekerek o bölgedeki kan dolaşımını bir miktar azaltır ve yağ dokuları hareketsiz hale getirmektedir. Bu uygulama ile deri altı dokusu, subkutan doku denilen alanda bulunan yağ hücreleri soğuğa karşı çok hassastırlar, çevrelerinde bulunan damarlar, sinirler ve diğer dokular bu yağ hücrelerine oranla soğuğa karşı daha az duyarlıdırlar. Bu sebep ile de çevre doku sağlam bırakılarak sadece yağ hücrelerinin etkilenmesi sağlanmaktadır. 

Yorum Bırakan Kullanıcılar

    Bu hizmete yorum yapan kullanıcı bulunmuyor. Dilerseniz ilk yorumu siz yapabilirsiniz.

Yorum Ekle